KE STAŽENÍ

Tato stránka je určena žákům naší školy a jejich rodičům, ale také mým váženým kolegům. Obsahuje výukové materiály, které při výuce používám nejvíce. Jsem jediným autorem těchto publikací a dávám komukoli svolení k jejich stahování a nekomerčnímu šíření. Zároveň sděluji, že v dohledné době nemám v úmyslu některý z těchto materiálů přepracovávat, či rozšiřovat, i když jsem si vědom některých nedostatků.


UNIVERZÁLNÍ ŠKOLA

„Univerzální škola hry na malý buben a bicí soupravu“ je rozsáhlou publikací pokoušející se zajistit systematický, pozvolný hráčský růst žáků. Třebaže se při prvním pohledu jeví jako rocková škola s doplňujícími etudami pro malý buben, snaží se postupně zahrnout různé hudební styly v podobě zásoby doprovodných rytmů, materiálu pro výplně a sóla a vícetaktových cvičení. Škola je pro praktické použití rozdělena do padesátistránkových dílů. Podle dosavadních zkušeností jeden díl vystačí pro jeden rok studia průměrně nadaného žáka při důsledném zvládnutí nejen pouhého přehrání not, ale i ovládnutí hráčských technik v širších souvislostech.

 

Základní verze školy má 400 stran a je určena pro žáky od 12 let, ale i pro mladší nadané děti. Tuto publikaci najdete níže ve formátu PDF. Doporučuji tisknout vždy jen aktuálně probíranou stránku. Na začátku každého padesátistránkového dílu jsou vysvětlivky – notační klíč. ZDE je odkaz na stažení celé knihy.

 

 

 

 

Revidovaná verze školy je určena dětem ve věku 7 – 11 let, ale i pro starší žáky vyžadující pomalejší postup. Revidovaná verze je částečně totožná se základní verzí, ale obsahuje přidaná cvičení, která mají zajistit důkladnější a pomalejší postup. Zde si stáhněte celou knihu ve formátu PDF. Doporučuji tisknout vždy jen aktuálně probíranou stránku. Po úspěšném zvládnutí této verze školy žák přechází do základní verze školy na kapitoly odpovídající jeho pokročilosti. ZDE je odkaz na první část (str. 1 – 50) a ZDE je odkaz na druhou část (str. 51 – 100)

 

 

 


PÁR STARTOVNÍCH LEKCÍ PRO ZAČÍNAJÍCÍ TYMPÁNISTY

Je útlou, ale pečlivou  školou hry na dva tympány, která má vyplnit vakuum v látce komerčně vydávaných škol. Ty na prvních stránkách často probírají tu nejsnazší problematiku – a jen o kousek dále se spoléhají na to, že žák má najednou zvládnuto víření, přelaďování a komplikované rukoklady. Tato příručka vede začínajícího tympánistu krůček za krůčkem a systematicky se věnuje i problematice tlumení tympánů, která bývá většinou ignorována. ZDE je odkaz na stažení celé brožurky.

 

 

 

 


DALŠÍ VYUČOVACÍ MATERIÁLY

Výsledky mojí mnohaleté práce si můžete bezplatně a bez omezení stahovat a používat k libovolným účelům. Výjimkou jsou publikace vázané na smlouvu s nějakým nakladatelstvím, jako například populární sbírka „Čtyři cykly skladbiček pro čtyřčlenný soubor bicích nástrojů“, kterou prodává nakladatelství Talacko, nebo alba na stránce Bärenreiter tohoto webu. Po kliknutí na odkaz budete přesměrováni na školní web.